úterý 22. května 2012

Slabá chvilka "chytračení".


  Snažíte se dát svému životu nějaký smysl, vše jde podle plánů. Mohu tedy řečnicky konstatovat:  vše klape jako nejlépe seřízený časový systém v Big Benu. Připadáte si světově a celkově nějak znale. Nic lepšího, než tento vyrovnaný pocit plný štěstí už být nemůže. 
  Takže správný čas na to, aby se váš geniální domeček z karet zbořil a vám zůstaly jen oči pro pláč a hysterické zpovídání se na rameni vaší dobré kamarádky s trochou dramatu, aby to mělo šťávu a o to větší důvod, proč se obávat žaludečních vředů. 
  Co se za tím skrývá? V dnešní době kolem sebe všude vidím, jak se lidi snaží jíst zdravě, hrozně moc cvičit a jak chtějí dosáhnout nějakého společenského statusu. Všichni tihle lidé ale zapomínají, na to nejdůležitější - na samu sebe. Lidi se honí za něčím, čím si ani vlastně nejsou jisti, že chtějí, ale dělají to protože jim to Facebook a s rostoucí popularitou "newborn" loňská aplikace Instagram říká. 
  Zapomínají dělat to, co opravdu chtějí, co je baví a naplňuje. Chtějí mít krásná těla a ještě hezčí fotky před zrcadlem, ale ne proto, že se jim to samotným líbí a dělá jim to radost, ale proto aby se to líbilo jiným. Pořád se vzhlíží v ostatních či nemožných motivačních heslech a přejí si být takoví nebo oní. Víte co vám řeknu? Buďte sami sebou, nebojte se být sami sebou! Na tomhle světe jsme proto, abychom se našli. Abychom našli to co nás baví, naplňuje a abychom našli lásku. 
  Láska je středobod vesmíru. Když se neustále budeme snažit docílit věcí, které nám předhazují ostatní lidé, nikdy tyto věci člověk nenajde. Nikdy nebudeme moci býti spokojeni sami ze sebou. Sebeláska. Pracovati jen na povrchních věcech - docílíte jen toho, že budete povrchní a to ani nebudete muset být "shoppaholic" nebo nemyšlená nanynka z Facebooku. Nezapomínejte, že i přes všechno cvičení a zdravou stravu, je na světě nejdůležitější živit a cvičit mozek. Obohacovat svou mysl o to co nás opravdu baví, zajímá a naplňuje. Rozvíjet sám sebe. Protože to jací jsme, a to co máme v hlavě, nám nikdy nikdo nevezme.


 


Žádné komentáře:

Okomentovat