středa 10. června 2015

Skin routine

Moje aktuální denní kosmetická rutina. Už po třetí v mém nákupním košíku specialista v péči o pleť značka Clinique. Poprosím o potlesk.
Jedná se o 100% neparfemovanou kosmetiku a hlavně netestovanou na zvířatech. Údajně by neměla způsobovat ani žádné alergie. Jako každá profesionální kosmetika i tahle firma má založenou fylozofii na třech základních krocích. Trošku se teď vrátím do prvního ročníku školy - základ je vyčistit, odstranit odumřelé buňky (exfoliace) a dodat pleti "šťávu" (hydratace).

Liquid Facial Soap Mild je jak už je napovězeno v názvu pleťové mýdlo. No, mýdla by se zásadně na obličej používat neměla! Ale je to Clinique. Nazvala bych jej spíše odličovač make-upu, který nevysušuje, krásně odlíčí..ale nezapomeňte si poté obličej důkladně opláchnout vodou! Jinak by jste se mohli za pár dní dočkat pěkné paseky. Takové výrobky se musí vždy perfektně odstranit z pleti.

Clarifying lotion clarifiante 2 je čistící tonikum pro smíšenou,citlivou a suchou pleť. Univerzálka? Nejsem si teď moc jistá. Rozdíl mezi kombinovanou a suchou pletí-citlivou pletí je dle mého názoru velký. Ale slouží dobře, přes zimu mám díky počasí suchou a citlivou pleť. V létě se mi vrátí do kolonky normální pleť. Zatím jsem neměla žádný problém, uvidíme. A k čemu slouží? Je tu od toho, aby nám pomohl odstranit zbytek nečistot-makeupu, mazu, prachu.. z naší pleti po první fázi. Ale opět pořádně obličej oplachuji vodou.

Dramatically different moisturizing lotion + je poslední třetí krok. Jeho úkolem je dodat pleti hydrataci. Dívala jsem se, že pod stejným názvem najdeme v sortimentu namísto lotion i krém. V recenzích jsem četla, že jej spousta žen používá jako bázi pod makeup. Vyzkoušeno a potvrzeno, i tak může posloužit. Pleť je opravdu skvěle hydratovaná. Už plně chápu jeho popularitu po celém světě.

Kdybych si něco koupila znovu a zase znovu, byla by to pouze třetí fáze. Trochu mi sice chybí právě nějaká jemná ovocná parfemace, protože kosmetické výrobky by měly trochu působit po všech stránkách i na naši psychiku. Ale tady bych se dostala opět do křížku se zásadami žádné parfemace této skvělé značky.

Žádné komentáře:

Okomentovat